Новини та акції

Акція на КупиСкидку

Не втрачаємо таку можливість, зробити те що  робимо зазвичай, лише в два рази дешевше!!!Чекаемо Вас)))

Шукайте нас в соц мережах

Ми в Vkontakte и Facebook

Відбілювання зубів

Білосніжна  посмішка лише за 15 хвилин.

Фотостаріння і фотоомолодження

Причини виникнення проблем

Під дією УФ - випромінювання кисень стає активним, у зв'язку, з чим в клітинах шкіри утворюються вільні радикали. Їх молекули починають атакувати стінки клітин шкіри,в наслідок чого, виникають порушення у клітинних ядрах. Зовні це проявляється в тому, що шкіра стає жорсткою та сухою, утворюються зморшки. Також, одним з наслідків фотостаріння (старіння шкіри під впливом УФ-променів) є утворення гіперпігментації на обличчі й тілі. Це обумовлено комплексом причин: гормональними порушеннями, прийомом лікарських препаратів (контрацептивів, знеболюючих), нанесенням спиртовмісних протизапальних гелів, мазей і впливу сонячних променів. Утворююче сонячне лентиго, мелазми, хлоазми вкрай важко виводяться косметичними засобами, а радикальні методи боротьби - лазерне шліфування, глибокі і серединні пілінги не завжди показані. 

photorejuvenation_2

Не менше шкоди, ніж сонце, шкірі завдають вітер і мороз. Останнім часом косметологи і виробники косметичних засобів часто говорять про фотостаріння під впливом сонця і необхідності захисту від нього, але не говорять про «морозостаріння». Тим часом мороз викликає висушування і обезводнення шкіри, через що вона стає «зморшкуватою». 

Якщо для захисту шкіри від сонця рекомендується застосовувати засоби з SРF, то для захисту від морозу необхідні креми, які не містять води,і які косметологи  називають «спортивними». Догляд за шкірою в холодну погоду, особливо при заняттях спортом на свіжому повітрі, повинен бути дуже ретельним, наприклад, зволожуючий крем необхідно наносити не пізніше, ніж за півгодини до виходу на вулицю. Інакше навіть при невисокій температурі (8-10 градусів нижче нуля) і сильному вітрі, можна посилити ефект «виморожування» шкіри. На жаль, при всьому багатстві асортименту косметичних засобів на ринку дуже мало представлено спортивних кремів. Зокрема, більшість любителів лиж досі користуються старим перевіреним засобом - топленим салом, яке беруть із собою в баночці. 

Крім фотостаріння, морозостарення існує старіння, пов'язане з неминучим плином часу - генетичне старіння. За сучасними даними дегенеративні процеси в шкірі значно посилюються вже з 25 років, тоді коли про старість навряд чи хто замислюється. Зменшуються митотичні (процес поділу клітин) процеси в шкірі, зменшується вироблення колагенових і еластинових волокон фібробластами, знижується процес вмісту природного зволожувача в шкірі - гіалуронової кислоти.Все це веде до витончення всіх шарів шкіри, зниження її тургору, еластичності, сухості і, як наслідок, до появи спочатку дрібних, а потім середніх і великих зморшок, складок, що ніяк не може асоціюватися з молодістю, красою, здоров'ям і спортом. 

Ще одна з так званих зовнішніх проблем, пов'язана з ураженням шкіри - купероз.Купероз - це порушення кровообігу в шкірному покриві, що вимагає дерматологічного рішення. Чутливість шкіри, а також дратівливі чинники стають пусковими для виникнення даної проблеми. Мороз, вітер, перегрівання, УФ-опромінювання, фізичне перенапруження - все це може призводити до тимчасового розширення судин. Згодом судини розширюються, втрачають еластичність, почервоніння стає постійним, а на обличчі й тілі можуть з'являтися видимі розширені судини, іменовані телеангіоектазії. У свою чергу розширені судини, будучи самі по собі ще й естетичною проблемою, призводять до значного посилення чутливості шкіри, появі на обличчі лущень та висипань, що супроводжуються свербінням, і часто наявність цих факторів (чутливість шкіри, купероз) можуть бути чудовою базою, а часто і пусковим механізмом у появі таких хронічних захворювань як себорейний дерматит, пероральний дерматит, розацея.

Методи вирішення проблем

На жаль, на сьогоднішній день практично не було представлено методів консервативних і безболісних: електрокоагуляція досить болюча, часто наслідком цієї процедури може бути гіпер-і гіпопігментація, рубці. Склеротерапія проводиться тільки в умовах стаціонару, має також такі побічні ефекти як гіперпігментації, виразки шкіри, алергічні реакції. Також склеротерапія практично неефективна у відношенні капілярних телеангіоектазій. Лазерна фотокоагуляція ще зовсім недавно не мала альтернатив, але і на сьогоднішній день є досить дорогим методом, застосовуваним в умовах медичного стаціонару. Ще зовсім недавно для вирішення всіх цих проблем доводилося виділяти багато часу і коштів. Сеанси були тривалими, досить болючими і нудними, а, крім того, не завжди ефективними і з масою побічних ефектів. На сьогоднішній день завдяки застосуванню в косметології фототехніки, лікування стало набагато  ефективнішим та безболісним, і може виконуватися в умовах будь-якого естетичного центру. 

Історія застосування фототехнологій в дерматокосметології почалася з 1990 року, коли Морган Густавсон вперше в Стокгольмі на конгресі косметологів представив джерело інтенсивного пульсуючого світла (Intensive Pulse Light) і дана технологія отримала назву IPL-системи. Технологія базується на широкосмуговому джерелі некогерентного поліхроматичного світла. З того часу ця технологія постійно вдосконалювалася і на сьогоднішній день, можна сказати, що в основі апарату IPL Nanolight лежить сама остання модифікація - SPL-система, що в перекладі абревіатури з англійської Square Pulsing Light, означає прямокутне пульсуюче світло. 

Як джерело світла використовуються ксенонові лампи-спалахи, які генерують хвилі довжиною від 560 до 1200 нм. Якщо порівнювати з лазерним устаткуванням (індукована емісія радіації), то подібне обладнання генерує світло лише однієї довжини хвилі, тобто лазер монохроматичний. 

У епідермальних і дермальних структурах існують так звані тканинні мішені, які здатні поглинати вибірково випромінювання світла певної довжини хвилі,нагріваючи їх до певної температури відбувається детермінація або, правильніше сказати, коагуляція, так як по суті, ми найчастіше впливаємо на білкові структури. Це явище лягло в основу теорії Андерсона і Парріша, яка була запропонована в 1983 році і названа законом селективного фототермоліза. При проведенні  досліджень було визначено хвильовий діапазон переважного поглинання різними меланофорами: 

  • Меланін волосся та шкіри 600-900 нм;
  • Гемоглобін 515-600 нм;
  • Вода (фібробласти) 900 і вище.

Впливом на дані меланофори ми досягаємо необхідних для нас цілей: небажаного волосся, гіперпігментації на шкірі, телеангіоектазії або фібробластів. 

Безумовно, впливаючи всім світловим пучком на необхідну для нас мішень знижується ефективність процедури, тому що вплив розсіюється на конкуруючі меланофори. Тому одним з важливих аспектів і технологічним рішенням даного апарату є фільтри, що дозволяють максимально вибірково впливати на проблему, а також фільтрувати непотрібну частину спектру, включаючи ультрафіолетове та інфрачервоне випромінювання. 

Наступними важливими характеристиками, які є одночасно і перевагами апарату IPL 500 - є оптимізація системи випромінювання, що характеризується наступними параметрами: 

  1. Світлова енергія на 1 кв. см.;
  2. Критична для хромофора температура впливу;
  3. Час експозиції або довжина імпульсу.

Апарати IPL Nanolightb використовують в своїй основі прямокутний пульсуюче світло. При досить безпечній енергії (від 8 до максимально 50 Дж на 1 кв.см) досягається необхідна для детермінації хромофора температура в 70 ° С, при цьому тримаємо її рівно стільки, скільки необхідно (час експозиції залежить від розмірів і форми хромофора - чим тонше, наприклад, волосся, тим коротше імпульс). Час легко встановлюється на сенсорної панелі управління і коливається від 1 до 50 мс. Вибір оптимального часу впливу визначає максимально безпечний відгук хромофор, без ризику побічних ефектів і ускладнень. Мішень, нагріваючись, передає тепло оточуючим тканинам; час, за який мішень передасть 50% свого тепла оточуючих тканин, називається часом термальної релаксації (ТР), тому так важливо, щоб час імпульсу був один, а оптимально - коротше часу термальної релаксації. У IPL Nanolight час імпульсу коротший , а відповідно ризик пошкодження прилеглих тканин практично виключений.

Наступною важливою характеристикою апарату є площі насадок: сапфірова насадка має розміри 2,5 см кв. вона ідеальна для важкодоступних місць. Глибина проникнення світла залежить від двох параметрів: від довжини хвилі, від площі насадки. В процесі досліджень були оптимізовані розміри насадок таким чином, щоб при проникненні світла меланофори не конкурували.

Повертаючись до вищеописаної проблеми небажаного волосся, варто зауважити, що досвід по їх видаленню, існує з давніх часів та налічує чимало методів, всі з яких можна підрозділити на 2 групи: 

  1. Депіляція; 
  2. Епіляція. 

Все що відноситься до першої - непрогресивної методи, тобто все, що не веде до загибелі фолікулів волосся і відповідно поступового зменшення кількості волосся. До них можна віднести домашню депіляцію - віск, гоління, депіляторні креми, пінцет, депіляторні елекробритви. При високих рівнях продажів у магазинах і супермаркетах ці засоби дають найбільшу кількість скарг на роздратування, запальні процеси, вторинну пігментацію, вростання волосся. 

Сюди ж можна віднести і депіляцію воском (гарячим, теплим) в салонах і інститутах краси. Дана послуга користується попитом, проте все частіше має нарікання в плані нетривалого ефекту: волосся відростають вже через 2 тижні після їх видалення. Крім того, перераховані вище методи не відповідають специфічним потребам чоловіків. 

Одним з методів епіляції, був широко відомий як електроепіляція (електроліз). Даний метод, як і раніше є засобом вибору при видаленні волосся позбавлених пігменту. Однак висока трудомісткість процесу (видалення відбувається при впливі мікроголкою - волосок за волоском), хворобливість і значний ризик шкірних ушкоджень робить даний (навіть при обліку дешевизни) метод не конкурентним. Крім того, хороші результати безпосередньо залежать від особистого досвіду майстра. 

Наступним на ринку з'явився метод видалення волосся за допомогою медичних лазерів. Залежно від технічних характеристик і типу лазерного пристрою метод дає від середніх до відмінних результатів. Негативні результати виходять внаслідок невідповідності індивідуального типу волосся і довжини хвилі, що характеризує лазер. Пам'ятаючи про те, що лазер монохроматичний, логічно зробити висновок, що селективно (вибірково) уражається волосся тільки певної товщини і кольору. 

Враховуючи медичну сертифікацію лазерів, для роботи на ньому допускається персонал тільки з вищою медичною освітою, і метод вимагає спеціального навчання. Крім того, і мабуть головним недоліком лазерної епіляції є як і раніше висока ціна даного методу. 

І, нарешті, найбільш сучасний метод прогресивної епіляції - фотоепіляція. При високій безпеці лампа-спалах споживає менше енергії. Враховуючи поліхроматичність випромінюваного світла, дає прекрасні результати у клієнтів з різними характеристиками волосся. Метод може використовуватися не тільки в клініках пластичної хірургії, а й у будь-якому салоні краси, спортивно-оздоровчому центрі. Процедура проводиться швидко (наприклад, видалення волосся в пахвовій області займає не більше 5 хвилин), майже безболісно, а ефект в 2-3 рази довший ніж після воскової депіляції. Згадуючи гістологічні особливості будови волосся, слід зазначити, що волосся має 3 фази росту: анагенеза, катагенеза і телогенеза. Тільки у фазі анагенеза цибулина волосини пов'язана з фолікулом (яка до речі не містить меланіну).Таким чином, для знищення зародкових кліток волосини необхідно впливати на волосся (як на провідника який містить меланін) анатомічно пов'язані в момент впливу з цибулиною. Враховуючи, що у фазі анагенеза знаходиться від 15% до 20% волосся, логічно зробити висновок, що мінімальна кількість фотосесій на 1 курс складе 6-8 сеансів, хоча після перших сеансів можна помітити об'єктивне зменшення кількості волосся на проблемних ділянках. 

Таким чином в апараті індивідуально встановлюються режим в залежності від фототипу і товщини волосся. Волосся попередньо збривається, на оброблювану ділянку наноситься оптичний охолоджуючий гель, накладається аплікатор і проводиться спалах. 

Після проведення процедури  волосся випадає  через 10-15 днів після сеансу. Решта волосся виросте не раніше ніж через 3-4 тижні, хоча цей часовий проміжок може варіювати до 2 тижнів.

Розглядаючи процедуру фотоомолодження, можна розділити її на 2 типи:

  1. Вплив на гіперпігментацію та розширені судини (Телеангіектазії). 
  2. Вплив на зморшки (незалежно від типу старіння). 

У першому випадку це вплив лампою-спалахом на шкіру, коагулює меланін, який мігрував з дендритів меланоциту в кератиноцити. Приблизно через 7-10 днів відбувається ексфоліація (злущування) пігментних плям. Якщо необхідно, сеанс повторюється. Потім переходимо до наступного режиму - боротьба з розширеними судинами. У цьому випадку мішенню буде гемоглобін і дезоксигемоглобин. Світло передаючи свою енергію за допомогою фотонів і трансформуючись в тепло викликає внутрішньо судинне підвищення температури до 65-70 °С. Кров коагулює і надмірне тепло поширюється на стінки судин, які практично відразу коллаптирують. Залежно від товщини судин фахівець вибирає один з двох призначених для цього режимів і визначається з фототипом шкіри. Таким чином, відбувається видалення пігментних плям і судин. Варто зазначити, що навіть при першому типі омолодження включаються механізми, що дають стійкий ефект ліфтингу і розгладження зморшок це є основною метою при другому типі фотоомолодження. Впливаючи на міжклітинну рідину нашої шкіри (воду) та ендотеліальні стінкі судин ми вивільняємо медіатори запалення, значно посилюємо мікроциркуляцію і стимулюємо фібробласти, які в свою чергу виробляють колагенові та еластинові волокна, які є структурними та каркасними компонентами дерми. Сеанси виконуються 1 раз в 7-10 днів, займаючи при цьому 15-20 хвилин, і можуть виконуватися буквально в обідній перерві. 

Як висновок, можна сказати що апарати IPL Nanolight , пропонують серію програм у лікуванні відразу декількох проблем. Враховуючи абсолютну безпеку, малу (або повну) безболісність, високу ефективність, легкість у використанні та обслуговуванні, комерційну привабливість - все це змушує не сумніватися у високій конкурентоспроможності та успіху застосування апаратів IPL Nanolight .